На триесеттина километри од градот Охрид, во живописното село Лешани, во областа Дебрца се наоѓа раскошниот манастир единствен манастирски комплекс посветен ...
сите 4 | | | веќе видена

Движењето им достави протестни писма на пратениците Василевски и Арнаудов. Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира“,синоќа ...
сите 24 | | | веќе видена

Вечерва е премиерата на претставата „Метод“. Вечерва, охридскиот театар премиерно ќе ја изведе трилер претставата „Метод“ од Жорди Галсеран, во режија на Ирена ...
сите 18 | | | веќе видена

next