Со дефиле на учесниците низ чаршијата и централното градско подрачје и целовечерен концерт на Националниот ансамбл на народни игри и песни „Танец“, вечерва во ...
сите 5 | | | веќе видена

Крводарителска акција денеска се одржува во СВР Охрид. Секторот за внатрешни работи Охрид и граничната полиција Регионален центар Запад, денеска ќе реализираат ...
сите 30 | | | веќе видена

Перформансот „Змија“ ќе биде изведен вечерва во Струга. Македонскиот уметник Исмет Рамиќевиќ, вечерва во 20.30 часот во Струга,ќе го изведе перформансот ...
сите 14 | | | веќе видена

next