Дебарско - кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 14. Јули 2018 година (сабота), во црквата „Св. Козма и Дамјан“ Пештани - Охрид, ...
сите 36 | | | веќе видена

Охрид не може да смета на приходите од туристичката сезона за пополнување на јавниот долг, како една од најзадолжените општини, затоа што финансиите ги добива ...
сите 19 | | | веќе видена

Православната црква декеска го одбележува споменот на Свети Сампсон Странопримец, Светиот презвитер Севир и на Света Јоана Мироносица. Света Јоана Мироносица ...
сите 10 | | | веќе видена

next