Голема криминална купопродажна афера на атрактивно земјиште во Охрид, обелодени АД „Трудбеник“ Охрид. Станува збор за земјиштето кај Студенчишкиот канал во ...
сите 21 | | | веќе видена

Белата чума коси во Охрид. Драстично се намалува населението во градот. Овие податоци ги потврди Државниот завод за статистика. Во последното тромесечје од ...
сите 55 | | | веќе видена

Спортски ден во Велгошти. Понеделник (04.03) со почеток во 10:30 часот во спортската сала „Тодор Александров“ во Велгошти ќе се одржи спортски ден. Во рамки на ...
сите 18 | | | веќе видена

Убиство во струшко. Охриднет дознава дека вечерва се случи вооружен инцидент во струшкото село Поум. Според првичните информации убиено е помладо момче. Се ...
сите 93 | | | веќе видена

Михаил Трендафилов Нанче е првиот официјален кандидат за градоначалник на Охрид. Познатиот градски бизнисмен ја доби довербата на политичката партија Граѓанска ...
сите 15 | | | веќе видена

Странци се повеќе купуват имоти во Охрид. Најчесто иселеници, повозрасни лица одлучуваат пензионерските денови да ги минат во родната земја, крај брегот на ...
| | веќе видена

Јане Димов ,Елена Јанеска и Анастасија Велјаноска ја започнаа сезоната со злато на “СРБИЈА ОПЕН 2019”. Викендов во Суботица во соседна Србија се одржа ...
сите 3 | | | веќе видена

Со полагање на свежо цвеќе пред куќата на охридскиот гемиџија Марко Бошнаков, денес, беше одбележана годишнината од неговата смрт. Делегации од Општина Охрид, ...
сите 6 | | | веќе видена

Во петок на 1 март од 19 часот во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид ќе биде прикажан документарниот филм посветен на минатогодишниот лауреат на Струшките ...
сите 23 | | | веќе видена

next