Охрид интензивно развива рекреативен авантуристички туризам. Огромен е бројот на странци кои специјално доаѓаат за подводна авантура преку која го запознаат ...
сите 4 | | | веќе видена

Со дефиле на учесниците низ чаршијата и централното градско подрачје и целовечерен концерт на Националниот ансамбл на народни игри и песни „Танец“, вечерва во ...
сите 5 | | | веќе видена

Крводарителска акција денеска се одржува во СВР Охрид. Секторот за внатрешни работи Охрид и граничната полиција Регионален центар Запад, денеска ќе реализираат ...
сите 30 | | | веќе видена

next