Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е умерен и се одвива по суви коловози и без проблеми. На граничните премини, ...
сите 182 | | | веќе видена

Познатиот американски бренд за брза храна „Кентаки фрајд чикен“ (КФЦ) пристига во Македонија. На средбата на премиерот Заев со Фатмир Зимбери, сопственик на ...
сите 8 | | | веќе видена

На денешната седница на Владата ќе се расправа за пристапот на извршната власт за водење кампања за претстојниот референдум на 30-ти септември. „Преку ...
сите 208 | | | веќе видена

Владата на утрешната седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазо Велковски, поднесен од министерот за ...
сите 166 | | | веќе видена

За четири дена 821 граѓанин направиле увид во избирачкиот список, соопштуваат од Државната изборна комисија. Најзаинтересирани да ги проверат податоците биле ...
сите 191 | | | веќе видена

next