Инспекторатот за земјоделие ја презема контролата за генетски модифицираниот ориз. Откако ќе ги добие резултатите на Агенцијата за храна и ветеринарство, ...
сите 31 | | | веќе видена

Владата сѐ уште тактизира колку пари ќе се пренаменат за кампањата за есенскиот референдум. Министерствата одамна го пробија рокот од три дена да достават ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод верскиот празник Курбан Бајрам упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница и до ...
сите 38 | | | веќе видена

Овој голем празник нé потсетува дека добрината треба да биде наша водилка и дека во животот зад нас треба да оставиме длабоки траги на добрина кон сите во ...
сите 35 | | | веќе видена

Хуманоста и меѓучовечката љубов се симболите на овој празник. Богатството во Македонија е во различностите на верите, културите и традициите. Соживот и ...
сите 35 | | | веќе видена

По повод празникот Курбан Бајрам, генералниот секртар на СДСМ Александар Кирацовски упати честитка до до сите граѓани кои го празнуваат денешниот празник и до ...
сите 36 | | | веќе видена

next