Арета Френклин, кралицата на соул музиката, почина денеска на 77-годишна возраст. Таа за последен пат настапи во ноември минатата година за основањето на ...
сите 36 | | | веќе видена

Почнува централната прослава на Денот на Македонската армија. Претседателот и врховниот командант Иванов, со орден за воени заслуги ќе го одликува Првиот ...
сите 20 | | | веќе видена

Високата инфлација и нестабилната валута во Турција нема да имаат значајни ефекти врз македонската економија- соопшти Народната банка. Со релативно ниско ниво ...
сите 64 | | | веќе видена

ОДИХР ќе испрати 250 краткорочни и 20 долгорочни набљудувачи на референдумот закажан за 30-ти септември. Тимот за проценка што во минатата недела имаше средби ...
сите 69 | | | веќе видена

Прилеп интензивно се подготвува за гасификацијата додека чека да финишира гасоводниот крак преку Плетвар- Прилеп до Битола, за 18 месеци. Со 6 милиони денари ...
сите 4 | | | веќе видена

next