Со новата автобуска станица Охрид доби инфраструктурен објект без кој не може да се замисли ниту еден поголем туристички центар. Се работи за објект кој ќе ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Нов татковински референдум почнуваат „Млади за Македонија“ за одбрана на црвените линии, името, јазикот, идентитетот. „Млади за Македонија “ собираат потписи ...
сите 23 | | | веќе видена

Драстичен раст на цените на земјоделските производи и зголемена побарувачка на пазарите на големо по укинувањето на зголемената косовска царина. Прозводителите ...
сите 23 | | | веќе видена

Државната изборна комисија денеска ќе ја одржи првата седница. Новите членови на највисокото изборно тело во државата, кои беа избрани на 25-ти јули годинава ...
сите 192 | | | веќе видена

Канцеларијата на ООН за човекови права остро ги осуди нападите на Исламска држава во населените места во Свида, југозападна Сирија, кои се случија минатата ...
сите 5 | | | веќе видена

Пожар избувнал на грчкиот остров Закинтос, кој брзо се раширил поради силниот сув ветер. Според грчките агенции, пожарот кој почнал во селото Каламаки и се ...
сите 7 | | | веќе видена

85 лица биле повредени при уривање на авион на компанијата „Аеромексико“, непосредно по полетувањето од мексиканскиот град Дуранго. Во моментот на несреќата во ...
сите 76 | | | веќе видена

next