Македонската полиција уапси 7- мина македонски државјани кои учествувале во војните во Сирија и Ирак. Тие се на возраст од 23 до 41 години. МВР имала сознанија ...
сите 104 | | | веќе видена

Не очекуваме проблеми за спореведување на референдумот на 30-ти септември, изјави потпретседателката на ДИК, Шеху. Донесен е правилникот со кој се прецизираат ...
сите 244 | | | веќе видена

Македонското МНР се уште нема добиено официјална информација од властите во Авганистан за убиството на нашинецот, кој заедно со уште двајца колеги беше ...
сите 2 | | | веќе видена

Ацка Божиноска и Весна Димоска од Прилеп веќе 16, односно 17 години згрижуваат деца со посебни потреби. Им подариле грижа, љубов и развој. Уверуваат дека сите ...
сите 3 | | | веќе видена

Неформалната група „Охрид“ за поддршка на Македонија излезе со обраќање до граѓаните. Ги повика да кажат „ДА“ на есенскиот референдум, за да се отвори патот ...
сите 13 | | | веќе видена

Околу 670 верници од земјава годинава ќе заминат на аџилак во Саудиска Арабија. На патувањето ќе ги придружуваат лекари, кои ќе бидат одговорни за нивната ...
сите 6 | | | веќе видена

Од МНР сѐ уште нема официјални информации за македонскиот државјанин којшто на 2-ри август беше убиен во Авганистан. Се чека на одговор на официјалното барање ...
сите 5 | | | веќе видена

next