Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка за постапки за јавни набавки во Министерство за ...
сите 90 | | | веќе видена

Економските политики на Владата и патот на земјава кон Евтроатлантските интеграции главни теми на кои ги судрија аргументите владејачката СДСМ и опозициската ...
сите 12 | | | веќе видена

Почна увидот во избирачкиот список. Граѓаните со право на глас, ќе можат до 23-ти август да ги проверат податоците и да извршат корекција доколку е потребно. ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонскиот финансиски систем минатата година работеше во поповолно опкружување во однос на 2016 година, одржувајќи ја својата стабилност и непречено работење ...
сите 46 | | | веќе видена

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од источен правец. Попладне и кон крајот на денот, претежно во ...
сите 264 | | | веќе видена

next