Од септември платата на здравствените работници ќе се зголеми за пет насто, најави министерот за здравство Венко Филипче. Ќе се зголеми основицата, со што, ...
сите 49 | | | веќе видена

Развој на одржлив бизнис со високи стандарди за екологија и нови форми на организирање на работата е новиот светски тренд. Македонија се обидува да го фати ...
сите 2 | | | веќе видена

Фондот за здравство ги испочитувал сите законски процедури во случајот со починатата Ева Крстаноска која требаше да замине на лекување во странство, тврди ...
сите 57 | | | веќе видена

Да за гасовод, но не низ Водно- на тој начин нема да се намали загадувањето, сметаат од граѓанска иницијатива „Го сакам Водно“. Откако Владата објави дека се ...
сите 145 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а уште две се сериозно повредени во напад со нож во предградие на Париз. Безбедносните сили го неутрализирале нападот. Полицијата потврди ...
сите 41 | | | веќе видена

Сите прогресивни политички субјекти и мнозинството граѓани се определени за загарантиран македонски идентитет и обезбедена македонска иднина во ЕУ и НАТО. Само ...
сите 73 | | | веќе видена

СДСМ со ништо не може да го покрие општиот грабеж, кој го спроведува криминалниот картел на власт, што го гледаат и го чувствуваат сите граѓани, реагираат од ...
сите 154 | | | веќе видена

Подготвителна седница на Регулаторната комисија за енергетика. Се разгледува предлог-тарифниот систем за продажба на електрична енергија на потрошувачите кои ...
сите 103 | | | веќе видена

next