Земјоделците тешко се решаваат да ги осигуруваат насадите и нивите. Се размислува за нов модел на осигурување во земјоделството зашто бројот на склучените ...
сите 28 | | | веќе видена

Септемвриската плата, исплатена во октомври, ќе биде повисока за 5 насто за вработените во основното и во средното образование. Владата обезбедила 140 милиони ...
сите 84 | | | веќе видена

Земјотрес со магнитуда од три степени и епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран ноќеска во 02:10 часот. Сеизмолошката опсерваторија при ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДМПНЕ испратила известување до претседателот на Собранието, Талат Џафери во кое посочува дека одлуките на Владата за пренамена на ...
сите 58 | | | веќе видена

57% го поддржуваат предлогот за промена на името за влез во ЕУ и НАТО, 38 насто се изјасниле негативно. Меѓународниот републикански институт (ИРИ) ја објави ...
сите 23 | | | веќе видена

Имаме многу докази дека обвинетите во случајот „Тврдина- Таргет“, прислушувале 20 илјади луѓе и тоа ќе го докажеме- изјави специјалната обвинителка Катица ...
сите 9 | | | веќе видена

Безбедноста на Европа зависи од ситуацијата на Балканот. Нема да има траен мир ако нема евроинтеграција на земјите од регионот која беше забавена, посочи шефот ...
сите 131 | | | веќе видена

Група француски риболовци кои протестираа на отворено море во близина до брегот на Нормандија, нападаа британски рибарски бродови, по расправија меѓу нив ...
сите 7 | | | веќе видена

Словенија уште еднаш ја потенцира безрезервната поддршката за евроатланската интеграција на Македонија. Се надеваме на вистинскиот избор на референдумот во ...
сите 64 | | | веќе видена

next