Десет дена пред почетокот на новата учебна година, Министерството за образование ќе го решава проблемот со долговите во установите. Опзицијата обвинува дека во ...
сите 6 | | | веќе видена

Во текот на утрешниот ден во Македонија ќе се задржи сончево и топло време со слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Овие временски услови ќе ...
сите 258 | | | веќе видена

Венецуела ја тресат политички потреси. Илјадници луѓе излегоа на улиците на Каракас за да го поддржат претседателот Николас Мадуро и новиот економски план на ...
сите 34 | | | веќе видена

Собранието ќе формира координативно тело за водење јавна кампања и за спроведување на референдумот- заклучок од координативната средба во законодавниот дом. Со ...
сите 349 | | | веќе видена

next