Давкова на митинг во Тетово


Пендаровски треба да си оди затоа што во текот на неговиот прв мандат земјава не напредуваше во повеќе сфери од општественото живеење. Ако не го остварувате ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како дел од изборната кампања, кандидатот за претседател Стево Пендаровски вчера беше меѓу граѓаните на општина Радовиш. Од присутните, Пендаровски побара ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зборувајќи пред граѓаните на Василево, кандидатот за претседател Стево Пендаровски потенцираше дека Македонија веќе е горда на постигнатото, а со Христијан ...
| | веќе видена | слични

На митингот во Радовиш, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски одговарајќи на прашање од граѓани, се осврна на повикот на Христијан Мицкоски до другите ...
| | веќе видена | слични

Според Пендаровски, повикот на Мицкоски е показател дека на неговата партија не ѝ оди баш добро и според планираното сценарио. „Коалиции се прават врз основа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На митингот во Радовиш, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски одговарајќи на прашање од граѓани, се осврна на повикот на Христијан Мицкоски до другите ...
| | веќе видена | слични

Зборувајќи пред граѓаните на Василево, Пендаровски потенцирадека Македонија веќе е горда на постигнатото, а со Христијан Мицкоски и Гордана Силјановска-Давкова ...
| | веќе видена | слични

Зборувајќи пред граѓаните на Василево, кандидатот за претседател Стево Пендаровски потенцираше дека Македонија веќе е горда на постигнатото. Пендаровски повика ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не направија ништо за државата кога беше потребно за европската иднина на Македонија. Опозицијата беше главната кочница и ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шпанскиот министер за надворешни работи го осуди како „скандалозно и ужасно“ видеото објавено од неговиот израелски колега во кое се сугерира дека Хамас ќе и ...
сите 389 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 267 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 122 | | | веќе видена

Војската соопшти дека „дел од ракетите биле пресретнати“ од израелската ПВО. Вооруженото крило на Хамас, бригадите Ал-Касам, соопштија дека денеска извршиле ...
сите 157 | | | веќе видена

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Давкова на митинг во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: