Македонија е нашиот најдобар сојузник, изјави министерот за одбрана на Црна Гора, Предраг Бошковиќ. Очекува соработката да се продлабочи по приклучувањето на ...
сите 46 | | | веќе видена

Од септември, учениците од прво, второ и трето одделение ќе добијат целосно нови учебници, а 22 ќе претрпат измени, најавија од Министерството за образование. ...
сите 85 | | | веќе видена

ЕУ планира да го укине преминувањето од летно на зимско сметање на времето. Според претседателот на Европската комисија, волјата на мнозинството граѓани ќе ...
сите 9 | | | веќе видена

И утре да станеме членка на Унијата, ние повторно ќе бидеме истата земја. Реформскиот процес е поважен од самиот чин на пристапување. Тоа е најдобрата алатка ...
сите 24 | | | веќе видена

„Излези ЗА европска Македонија“ - промовиран слоганот на владеајчкото мнозинство за кампањата за претстојниот референдум. Премиерот Заев се надева на консензус ...
сите 84 | | | веќе видена

next