„Киненова“ е фестивал кој се занимава со филмска уметност , а не со верска и со национална омраза. Се оградуваме од каков било контекст кој е надвор и различен ...
сите 9 | | | веќе видена

Дипломирал на Правниот факултет, сега работи во семејната фирма. Видот му е оштетен, но 25-годишниот Тоше не се предава. Стои исправено пред предизвиците што ...
сите 37 | | | веќе видена

Се зголемува бројот на бездомни лица кои бараат помош во пунктот во Момин Поток. Најчести причини поради кои овие лица станале бездомници е банкрот на одредени ...
сите 4 | | | веќе видена

На 18-ти и 19-ти октомври почнуваат пристапните разговори за членство на Македонија во НАТО Алијансата. Во Брисел ќе отпатува делегација од земјава предводена ...
сите 61 | | | веќе видена

Предложените измени содржински одговараат на уставните начела, вели академик Владо Камбовски. Според него, решенијата кореспондираат со одредбите од Договорот ...
сите 11 | | | веќе видена

Средствата наменети за изградба на гасоводот кои нема да бидат потрошени, ќе се пренаменат за капитални проекти- вели ресорниот министер Сугарески. Посочи дека ...
сите 8 | | | веќе видена

Нов земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтер го погоди Хаити откако претходно земјата беше погодена од земјотрес со јачина од 5,9 Рихтери во кој ...
сите 43 | | | веќе видена

next