Ацка Божиноска и Весна Димоска од Прилеп веќе 16, односно 17 години згрижуваат деца со посебни потреби. Им подариле грижа, љубов и развој. Уверуваат дека сите ...
сите 3 | | | веќе видена

Неформалната група „Охрид“ за поддршка на Македонија излезе со обраќање до граѓаните. Ги повика да кажат „ДА“ на есенскиот референдум, за да се отвори патот ...
сите 13 | | | веќе видена

Околу 670 верници од земјава годинава ќе заминат на аџилак во Саудиска Арабија. На патувањето ќе ги придружуваат лекари, кои ќе бидат одговорни за нивната ...
сите 6 | | | веќе видена

Од МНР сѐ уште нема официјални информации за македонскиот државјанин којшто на 2-ри август беше убиен во Авганистан. Се чека на одговор на официјалното барање ...
сите 5 | | | веќе видена

Софроние Мишески, земјоделец од прилепско Мало Коњари, едно од најпогодените во невремето од 23-ти јули, остана без родот на тутунот на шест декари. Со бербата ...
сите 50 | | | веќе видена

next