Трајко славески ќе раководи со комисијата за изработка и систематизација на идеи и предлози за програма на ВМРО- ДПМНЕ. Ваква одлука синоќа донел извршниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата ќе продолжи со финансиска поддршка на авиокомпании за воведување евтини летови, велат од Министерството за транспорт. Ресорот соопшти дека предлог- ...
сите 117 | | | веќе видена

Социјалдемократите бараат ВМРО-ДПМНЕ да ги повика членовите да излезат на референдумот и да изберат иднина. Од партијата сметаат дека сега, кога е обезбедено ...
сите 175 | | | веќе видена

Референдумот е обврска од важен државен карактер. Сите институции се должни да соработуваат со Државната изборна комисија (ДИК). И Владата стои на располагање, ...
сите 16 | | | веќе видена

Која е причината власта да ги укинува евтините летови од кои корист видоа особено младите луѓе, прашуваат во ВМРО-ДПМНЕ. Се удира по џебот на младите. Вакво ...
сите 78 | | | веќе видена

next