После одлично посетената промоција на нејзиниот нов албум Елена Ристеска се обрати до фановите преку социјалните мрежи. Ви благодарам премногу на сите што ...
сите 3 | | | веќе видена

“Благодарам до сите фанови, медиуми, соработници и пријатели кои ме поддржуваа цела измината 2015 година, на секој направен чекор. Новата година нека ни донесе ...
сите 5 | | | веќе видена

Создадено на Вторник, 29 Декември 2015 11:00 На иницијатива на игуменот на Бигорскиот манастир, Архимандрит Партениј, од страна на нашиот композитор Владимир ...
сите 26 | | | веќе видена

Во омилениот период од годината за „таксиратлии“, покрај најавените настани од офф-програмата, време е да се подготвите и за фестивалското финале на „ТАКСИРАТ“ ...
сите 3 | | | веќе видена

После успехот на добро познатите „Живеам” и макфестовската „Љубовта е се што ми треба”, Наде Талевска продолжува со песната насловена „Немам Сили”. Песната со ...
сите 4 | | | веќе видена

next