Таткото на убиеното момче Александар, во масакрот кај Смилковци, денеска на судското орчиште за Монструм побара од судот јавно да се објави чии се петте ...
сите 326 | | | веќе видена

Весникот „Њујорк тајмс“ и магазинот „Њујоркер“ синоќа ја добија Пулицеровата награда за известување од јавен интерес. Тие ја добија наградата за нивното ...
сите 7 | | | веќе видена

Не ја дочекале ни годишнината од брак Наташа Беклавац која не ни насетувала дека нејзиниот сопруг ќе ја покаже другата страна на својата личност, и тоа сами за ...
сите 3 | | | веќе видена

Инспекторите за хемиско оружје денеска треба да влезат во Сирија, по наводниот хемиски напад, соопшти Русија. Меѓународниот тим се наоѓа во Сирија уште од ...
сите 152 | | | веќе видена

Европската комисија ќе го објави извештајот за напредокот на Македонија. Властите очекуваат земјата да добие безусловна препорака за членство во Европската ...
сите 196 | | | веќе видена

Не им се плашам, чист сум како солза. Одговорно тврдам пред целата македонска јавност дека ниту еден денар не е потрошен незаконски. Жалосно е што се ...
сите 10 | | | веќе видена

next