Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров во интервјуто за белградската ТВ Н1 за време на неговата посета во Белград, изјави дека нема да ...
сите 3 | | | веќе видена

Надежите дека тензиите помеѓу Атина и Анкара можеби ќе стивнат, по телефонскиот разговор помеѓу грчкиот премиер Алексис Ципрас и неговиот турски колега, Бинали ...
сите 38 | | | веќе видена

Високиот функционер на ДУИ и ексградоначалник на Гостивар, Невзат Бејта, за „Макфакс" одби да ја коментира неговата поврзаност со случајот „Монструм", како и ...
сите 265 | | | веќе видена

Организаторите на музичкиот фестивал „Ентер фест“ утре напладне ќе одржат прес конференција на која ќе ги откријат имињата на регионалните ѕвезди што ќе ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика учествува на Форумот за родова еднаквост во Стокхолм, чиј домаќин е шведската министерка за надворешни работи Маргот ...
сите 7 | | | веќе видена

Панос Каменос се сили и вели дека нема да гласа, затоа што знае дека нема да има договор со Скопје, смета потпретседателот на грчката опозициска партија Нова ...
сите 293 | | | веќе видена

Главната и одговорна уредничка на весникот „Нов ден" каде што работел Бородин, истиот ден рекла дека не верува дека Бородин направил самоубиство. 32 годишниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Фото: Макфакс Иако денеска беше откажано рочиштето за Монструм, родителите на убиениот Александар пред судиите имаа потресно сведоштво во кое побараа да се ...
сите 209 | | | веќе видена

„Во цивилизирани држави, ова однесување на сегашниот премиер (да имаш докази за убиство, а да не ги даваш) се вика „ПОПРЕЧУВАЊЕ НА ПРАВДАТА" и се лежи ...
сите 285 | | | веќе видена

Градот Скопје воведува стипендирање на спортисти – средношколци кои се жители на Скопје и учат во средните училишта на подрачјето на град Скопје. Јавниот повик ...
сите 52 | | | веќе видена

До крајот на годинава ќе биде објавен конкурс за млади претприемачи кои сакаат да почнат сопствен бизнис. Најдобрите пет ќе добијат по 4.000 евра. Ова го ...
сите 2 | | | веќе видена

next