Бегалската криза не смее да се смета за завршена иако бројот на бегалци и мигранти кои лани влегоа во Македонија е намален во споредба со 2016 година. Државата ...
сите 45 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд денеска се очекува да продолжат судењата за предметите „Тенк“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. Во денешното рочиште за „Тенк“ ...
сите 182 | | | веќе видена

Зоран Заев и криминалниот кaртел во власта за 11 месеци од Република Македонија направија најкорумпирана држава во Европа со катастрофален пад од 17 места на ...
сите 110 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе учествува на промоцијата на програмата на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и ...
сите 13 | | | веќе видена

Дали Македонија ќе добие датум за почеток на преговори ако спорот за името не се реши до јуни, тој вели дека ова прашање може да го одговори само Атина, ...
сите 115 | | | веќе видена

На иницијатива на српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград ќе бидат изградени нови 54 фонтани. Од градот Белград потврдуваат дека ќес е градат ...
сите 2 | | | веќе видена

СДСМ виде дека не е лесно да се преговара со Грција и да се реши прашањето за промена на името, истакна пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, во гостувањето ...
сите 4 | | | веќе видена

next