Владата одобрила градење на споменик на Бугаринот Константин Каварналиев во Дојран, покажува документот до кој стигна Лидер. Каварналиев е бугарски полковник ...
сите 2 | | | веќе видена

Бараме судот да изврши претрес во седиштето на СДСМ и да ги пронајде доказите Родителите на убиените момчиња побараа судењата да одат побргу и нивната агонија ...
сите 255 | | | веќе видена

Новиот предлог-закон за медиумите во понеделник, на второто читање ќе се соочи со околу 80 амандмани. ВМРО-ДПМНЕ подготви 63 барања за интервенции во законот. ...
| | веќе видена

Децата ни ги убија во четврток вечерта, во петок ни ги донесоа, а нивните очи беа отворени. Мајка на едно од убиените мочиња кај Смилковско: Иако беа мртви, ...
сите 258 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Србија во процесот на евроинтеграција наведува дека преговорите бележат напредок, а од 12 отворени ...
сите 26 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и министерот за животна средина Албена Решитај доаѓаат во посета на Македонија. Според мњедиумот на албански јазик, Лајм, ...
сите 12 | | | веќе видена

Оваа Американка која била во куќа на сестринство звучи како сцена од возбудлив филм, но приказната за нејзиното возбудување има и мрачна страна, но и многу ...
сите 12 | | | веќе видена

Илјадници песни на наши поп и фолк пејачи деновиве биле избришани од интернет каналот Јутјуб, бидејќи биле плагијати, односно песни кои биле превземени и ...
сите 4 | | | веќе видена

Дури и во Скопје има луѓе кои се колнат дека на големите интернет платформи (Фејсбук, Јутјуб, Гугл), одеднаш почнале да им се прикажуваат реклами баш за оние ...
сите 3 | | | веќе видена

Воени експерти тврдат дека рускиот претседател Владимир Путин е способен со својата моќна армија да го разбие НАТО за само 60 часа, истакнуваат британските ...
сите 48 | | | веќе видена

Деновиве во официјална работна посета на Република Македонија престојува заменик претседателот на Сенатот на Република Чешка, Јири Шестак, придружуван и од ...
сите 38 | | | веќе видена

Откако стави прстен на нејзината рака, Вељко Ражнатовиќ не престанува да ја изненадува својата сакана. Тој овој пат ја израдува Богдана со патување на неколку ...
сите 7 | | | веќе видена

next