Метеоролозите издадоа предупредувања за временските неприлики во периодот што ѝ претстои на Европа. Во следните пет дена во Европа температурата на воздухот ќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Ограничениот сообраќаен режим во Скопје го парализираше сообраќајот. Башка реконструкцијата на булеварот која се прави кој знае зошто по 100-ти пат на ...
сите 22 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска одржа прес-конференција на која соопшти дека земјава и официјално добила безусловна препорака за членство во Европската Унија. ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев одржува прес-конференција во Владата по повод извештајот на Европската комисија (ЕК) за напредокот на Република Македонија во ...
сите 44 | | | веќе видена

После пет години од инцидентот, Лазукиќ со нов пасош отишол во американската абасада за да бара нова виза... Во 2011 година уапсен е во Њујорк бидејќи во еден ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки денеска оствари работна средба со министерката за животна среднина и просторно планирање на ...
сите 13 | | | веќе видена

Ја прашувам власта дали во судовите ќе седат луѓе кои одредуваат законски мерки не по закон туку по личен анимозитет и допадѓање Аца Лукас вели дека нема да се ...
сите 100 | | | веќе видена

„Наместо властите да се знимаваат и да размислуваат за воведување на што повеќе патарини, подобро ќе биде да ги засукаат ракавите и да го направат она што уште ...
сите 4 | | | веќе видена

next