Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рекол дека сè уште нема предлог за решение за Косово и дека не е сигурен дека ќе понуди решение до крајот на овој ...
сите 98 | | | веќе видена

Естетски хирург ставал кокакин на својот пенис пред орално да го задоволуваат Тој е обвинет за нанесување телесни повреди која довела до смрт. Ставал кокаин ...
сите 14 | | | веќе видена

"Ќе ве нападнеме на неочекувани места". Исламската држава објавила сурова закана која најавува смрт и разорување во њујоршкото метро. Последните неколку ...
сите 9 | | | веќе видена

Односите меѓу Русија и Западот се полоши отколку за време на Студената војна, затоа што тогаш функционираа каналите за комуникација меѓу државите и не владееше ...
сите 25 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во пресрет на утрешното излегување на Извештајот за состојбите и напредокот на Република Македонија, ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), Љупчо Николовски, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и ...
сите 7 | | | веќе видена

Осумгодишно дете потполно ги шокирало докторите така што почналo да го победува терминалниот рак - без никакво лекување. Семејството на Џулијан вели дека на ...
сите 5 | | | веќе видена

САД, Велика Британија и Франција во петокот спроведоа воздушни напади врз Сирија. Германија, како еден од сојузниците на овие три земји, не учествуваше во ...
сите 155 | | | веќе видена

Ви треба уште една причина за спиење? Новите истражувања покажуваат дека недостатокот на сон може да ве стави под поголем ризик од Алцхајмерова болест. Според ...
сите 9 | | | веќе видена

Денеска на прес конференција, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев праша дали сомнителните бизнис интереси и милионските шеми помеѓу власта и приватниот ...
сите 65 | | | веќе видена

Општина Ѓорче Петров се огласи со соопштение во врска со сообраќајната незгода на улицата „Борис Сарафов“, поточно кај училиштето „Мирче Ацев“, во која вчера ...
сите 67 | | | веќе видена

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел, изјави денеска премиерот Зоран Заев во пресрет на објавувањето на ...
сите 180 | | | веќе видена

next