Александар Стојкоски Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27 април лани, почна со давање исказ на ...
сите 33 | | | веќе видена

Случајот со апсењето на Фејзи Азири еден од обвинетите во „Монструм" е целосно расчистен и тоа воопшто не е задоцнето, смета министерот за внатрешни работи ...
сите 212 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија тврди дека нема смртност на доносени деца, туку само на предвремено родени, од 22 до 36 гестациска недела. Изминативе три месеци на ...
сите 34 | | | веќе видена

Британецот Џек Рејнолдс секоја година го привлекува вниманието на јавноста, прославувајќи ги своите родендени на потполно необични начини. Тој, овојпат го ...
сите 25 | | | веќе видена

Во идеално сценарио решение за спорот со името може да се постигне во наредните два до три месеци, а итноста за решение е диктирана од европскиот воз, порача ...
сите 443 | | | веќе видена

Одлуката на Европската комисија да предложи Македонија и Албанија да ги почнат преговорите за приклучување кон ЕУ, не значи дека овие преговори ќе почнат уште ...
сите 38 | | | веќе видена

Електромагнетната активност кои научниците ја нарекле „ширење депресија" се јавува во човековиот мозок во последните моменти од животот. Ова го открило ...
сите 4 | | | веќе видена

Не е исклучена можноста наскоро и на улицата „Максим Горки" паркирањето да се наплаќа по 100 денари за првиот час, а секој нареден 50 денари, пренесува ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера доколку би бил жив би наполнил 66 години, а неговото семејство преку фотографии на социјалните мрежи се потсети на него. Имено семејството Ражнатовиќ ...
сите 9 | | | веќе видена

Република Македонија денеска и утре е домаќин на Првиот дигитален самит на земјите од Западен Балкан. Ова е првиот од серијата настани од овој тип што ќе бидат ...
сите 124 | | | веќе видена

next