Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм" кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на ...
сите 239 | | | веќе видена

Во ексклузивното издание на емисијата "Ќирилица", гостин на авторот и водител Миомир Мариќ му беше косовскиот премиер Рамуш Харадинај. Тој во оваа емисија ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, придружуван од министерот за финансии, Драган Тевдовски, попладнево оствари средба со претставничката на Европската банка за обнова и ...
сите 44 | | | веќе видена

Словачкиот премиер, Петер Пелегрини, постигна договор со шефот на полицијата, Тибор Гашпар, за негово заминување од таа функција. Словачките граѓани преку ...
сите 11 | | | веќе видена

Директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов, претстојува во работна посета во Виена, каде што остварил средба со менаџментот на ...
сите 13 | | | веќе видена

СДСМ и Анѓушев немаат одговор на прашањата кои ги имаат граѓаните за низата скандали од невидени размери во кои е вмешан вицепремиерот за економски прашања, ...
сите 215 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја информира јавноста дека Институтот за трансфузиона медицина располага со доволни количества од факторите на коагулација за ...
сите 10 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната седница ја разгледа и ја усвои информацијата со Правилници за мерките од Планот за економски раст – столб 3. Како ...
сите 58 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, оцени дека денеска од Европската унија стигнале добри вести за Македонија. „Имаме чиста препорака за ...
сите 205 | | | веќе видена

next