Лука Радуловиќ (37), познат и како возач на „бентлито" што своевремено налета на колоната возила во која се наоѓаше претседателот на Србија Александар Вучиќ, ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и премиерот на Република Косово Рамуш Харадинај за време на „Дигиталниот Самит на Западен Балкан“ ...
сите 82 | | | веќе видена

Анастасија Ражњатовиќ уште во неосветлената просторија го уклучи компјутерот, направи кафе и малку по 7 часот им посака на сите „добро утро". Со симпатичен ...
сите 3 | | | веќе видена

Необичното пријателство меѓу мајмунот Коко и чуварот на Зоолошка градина Цобе и нивниот живот во превртениот транзициски свет, се центар на дејството на ...
сите 138 | | | веќе видена

Еден татко подолго време се сомневал дека нешто чудно се случува во дневната соба во текот на ноќта, бидејќи често слушасл звуци и наутро ги наоѓал разместени ...
сите 3 | | | веќе видена

На следниот НАТО самит, Македонија нема да стане членка, бидејќи е краток временскиот рок, се изјасни шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во интервју за ...
сите 473 | | | веќе видена

Животот и понатаму доаѓа за блиските роднини на високите функционери на власта. Магдалена Несторовска, државен секретар во Министерството за внатрешни работи и ...
сите 15 | | | веќе видена

Со наслов „Ова се повредите на Наташа", српскиот весник „Блиц" на насловната страна објавува ексклузивна фотографија од пејачката Наташа Беквалац која викендов ...
сите 82 | | | веќе видена

На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе ѝ се суди одвоено за случајот „Тенк“, кој се однесува на набавката на луксузниот ...
сите 196 | | | веќе видена

Жена пилот безбедно го спуштила авионот, на кој претходно му експлодирал моторот , на аеродромот во Филаделфија . Таа претходно била воен пилот и се стекнала ...
сите 24 | | | веќе видена

Реформите и решавање на прашањето за името се главните предуслови за интеграција во ЕУ, а треба да биде јасно дека одлуките не ги носи Комисијата, туку Советот ...
сите 450 | | | веќе видена

Граѓанско демократската унија ја поздравува позитивната препорака од Европската Комисија и веруваат дека тоа ке биде мотив за сите оние кои се посветени на ...
сите 3 | | | веќе видена

next