„Во цивилизирани држави, ова однесување на сегашниот премиер (да имаш докази за убиство, а да не ги даваш) се вика „ПОПРЕЧУВАЊЕ НА ПРАВДАТА" и се лежи ...
сите 285 | | | веќе видена

Нивното неработење и неспособност, најмногу доаѓаат до израз кога ќе се споредат со нас, со ВМРО-ДПМНЕ и со нашите резултати, вели Груевски. Додека економиите ...
сите 99 | | | веќе видена

Раперот Кендрик Ламар ја доби Пулицеровата награда за музика за неговиот албум „DAMN“. Тој е прв некласичен музичар кој ја добива оваа награда. Одборот за ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Мусилманската заедница во Албанија, Скендер Бручај изјави дека кога е во прашање предавањето на Ѓуленистите на Турција, одлуката ќе биде на ...
сите 37 | | | веќе видена

Една или две руски подморници кои на Западот ги нарекуваат "Црни дупки" поради нечујноста, ја спречиле британската подморница од класата "Astute" да пријде до ...
сите 23 | | | веќе видена

Поради штрајк на пилотите се очекува францускиот авиопревозник „Ер франс“ денеска да откаже 30 отсто од планираните летови. Синдикатот бара зголемување на ...
сите 23 | | | веќе видена

Главната и одговорна уредничка на весникот „Нов ден" каде што работел Бородин, истиот ден рекла дека не верува дека Бородин направил самоубиство. 32 годишниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение за забрана за риболов во риболовните води во периодот на природен мрест на рибите за ...
сите 23 | | | веќе видена

Германските компании имаат проблеми да пронајдат квалификувана работна сила, неопходна за да го зголемат производството, предупреди економскиот институт IW. ...
сите 31 | | | веќе видена

Иако денешното рочиште за Монструм се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот ...
сите 319 | | | веќе видена

Горан Наќевски, татко на едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро, побара од судијата Огнен Ставтерв стражарно да го приведе премиерот Зоран Заев затоа ...
сите 324 | | | веќе видена

next