Макфакс

Шест мобилни тимови на Министерството за труд и социјална политика изминатите две недели идентификувале 167 деца, меѓу кои 18 бебиња на неколку пофреквентни ...
сите 28 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, по објавувањето на снимка на руската мрежа „vk.com“ , за која се тврди дека на неа се слуша неговиот глас како нарачува кокаин, на ...
сите 240 | | | веќе видена

Култната детска книга „Зоки Поки“ на писателката Оливера Николова наскоро ќе добие своја екранизација. ТВ-серијата според безвременското книжевно дело, која ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Глобалниот амбасадор на интернационалната детска општествено одговорна програма „Фудбал за пријателство“ под покровителство на компанијата „Гаспром“, Франц ...
сите 8 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија бележи важно достигнување во одржливото управување со шумите. Со дизајниран систем за мониторинг на шумите, земјата сега може да преземе ...
сите 10 | | | веќе видена

Албанската влада одлучи дека Албанците од Северна Македонија и од Црна Гора можат да работат во Албанија без дозвола за работа. Таа одлука беше донесена од ...
сите 151 | | | веќе видена

На 14 мај 2019 година во Тирана, Република Албанија, се одржа редовниот состанок на Главната мешовита комисија за одржување, обновување и одбележување на ...
сите 23 | | | веќе видена

Припадници на грчката анархистична група „Рубикон“ утрово фрлиле боја на резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина, а потоа побегнале на мотори, објави ...
сите 25 | | | веќе видена

Четириесет и двегодишен жител на кичевското село Србица е тешко повреден, откако вчера на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на влез на селото Бокојчани, ...
сите 157 | | | веќе видена

Изложба на фотографии од Дејан Колевски насловена „Јапонија“ ќе биде отворена на 16 мај (четврток) во галеријата НЛБ во Скопје со почеток од 20 часот. На ...
сите 23 | | | веќе видена

next