Макфакс

Полициската станица Неготино поднесе кривична пријава против двајца вработени во Јавното претпријатие „Национални шуми“ Демир Капија поради постоење основи на ...
сите 77 | | | веќе видена

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај с. Тремник. Несреќата се ...
сите 158 | | | веќе видена

Заврши и втората етапа од големата наградна игра на Mozzart обложувалници,„Погоди најголема квота“, а на уплатното место во Скопје – Петровец, вчера го ...
сите 13 | | | веќе видена

Еден од легендарните фудбалери на Баерн инхен, актуелен спортски директор на клубот, Хасан Салихамиџиќ има свое влијание во отказот за тренерот на баварскиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ги повика сојузниците од Алијансата да преземат одговорност и да ги надминат меѓусебните разлики за различни ...
сите 54 | | | веќе видена

Толку е непрофесионално изработена физибилити-студијата за Системот за итна хелихоптерска медицинска помош и спасување (САР и ХЕМС), толку е без никакви ...
сите 75 | | | веќе видена

Шпанската цивилна гарда, со поддршка на „Европол“, спроведе операција поврзана со продажба на прехранбени производи погодени од бактеријата листерија, која ...
сите 29 | | | веќе видена

Уште еден ден, уште еден настан што се надоврзува на бескрајната, исполнета со драма временска рамка во која се наоѓа љубовниот триаголник Селена Гомез, Џастин ...
сите 3 | | | веќе видена

Наташа Најдановска-Алулоска е именувана за нова директорка на Клиниката за детски болести, на местото на Катарина Ставриќ, информира Министерството за ...
сите 17 | | | веќе видена

Мекензи Филипс (59) ја шокираше јавноста пред неколку години кога во шоуто на Опра Винфри откри дека е во врска со нејзиниот татко, покојниот пејач на „Мамас и ...
сите 19 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот задолжен за Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите, Музафер Бајрам, се обратија на промоцијата на ...
сите 11 | | | веќе видена

Таа е една од најгламурозните жени во светот. Моника Белучи, 55, плени со својата појава на сите манифестации, а тоа се случи и минатиот месец на еден филмски ...
сите 2 | | | веќе видена

next