Макфакс

Хрватската полиција ги враќа мигрантите и бегалците назад во Босна и Херцеговина, во некои случаи насилно, не давајќи им можност да побараат азил, објави ...
сите 9 | | | веќе видена

Проекција на филмовите „Догона“ и „Оган и вода“ на Киро Урдин, во рамки на изложбата „Духовите на Африка“, ќе се одржи во кино-салата на Музеј на Македонија ...
сите 3 | | | веќе видена

Дали е богат ИТ-инженер, универзитетски професор или менаџер во ТИРЗ зона, наспроти група луѓе кои стекнале капитал на различен начин во минатото, праша ...
сите 27 | | | веќе видена

Две чесни сестри кои работеле во католичко училиште во Калифорнија признаа дека проневериле околу 500 000 долари за коцкање во Вегас, се наведува во извештајот ...
сите 15 | | | веќе видена

На денешното рочиште за судењето за 27 април прв од дополнителните сведоци сведочеше Тони Алексовски, сведок кој го предложи обвинетиот Душко Лазаров. ...
сите 184 | | | веќе видена

На денешното рочиште за случајот „Тортура“, во кој првообвинет е Сашо Мијалков, во судот се презентираат снимки од дневникот на МТВ од 6 и 7 јуни 2011, односно ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска присуствуваше на меѓународната министерска конференција посветена на борбата против недозволената ...
сите 57 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика потпиша меморандум за соработка со Филозофскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Метoдиј“ во Скопје. ...
сите 100 | | | веќе видена

Третото издание на фестивалот на филмската монтажа „Синематик“ од Скопје ќе се одржи утре и задутре во Кинотеката на Македонија. Фестивалот, кој го организира ...
сите 7 | | | веќе видена

Француската влада проценува дека даночните олеснувања и другите фискални мерки што ги објави претседателот Емануел Макрон синоќа во обид да ги смири протестите ...
сите 158 | | | веќе видена

Комесарот за проширување, Јоханес Хан, треба да се грижи за проширувањето, а не за законските процеси во земјите членки. Ова го истакна унгарскиот министер за ...
сите 114 | | | веќе видена

Активистката Моника Ристеска денеска на првото судско рочиште беше осудена на две години условна казна за сторено кривично дело „неовластено производство и ...
сите 43 | | | веќе видена

next