Макфакс

Во вечерните часови на вчерашниот ден 41-годишна скопјанка во полиција пријавила дека додека таа не била присутна, нејзиното малолетно дете исчезнало од собата ...
сите 54 | | | веќе видена

Ирачанецот уапсен под сомнение дека со нож избол маж со кубанско-германско потекло, што предизвика повеќедневни протести на радикалната десница во градот ...
сите 38 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска го прими новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која. Како што информираат од владината ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денес, во Скопје, имаше средба со министерот за надворешни работи на Сојузна ...
сите 55 | | | веќе видена

Претставници на Здружението на новинарите на Македонија, претседателот Насер Селмани и директорот Драган Секуловски во Скопје се сретнаа со високиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ja разгледа и усвои информацијата за потребата од воспоставување меѓуминистерска работна група за координација на регионалната ...
сите 32 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот Србија и во соработка со ...
сите 139 | | | веќе видена

На денешната седница Владата го разгледа и прифати усогласениот текст на меморандумот за соработка со британската влада. Притоа Владата го овласти ...
сите 32 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Скопје се сретна со претставници на групацијата одговорна за енергетика при Светската банка, со кои ...
сите 11 | | | веќе видена

Од октомври годинава речиси 4.200 вработени во претшколските установи ќе добијат плати зголемени пет отсто. За таа цел, како што соопшти владината прес-служба, ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, и министерот задолжен за Европа и Америка во британското Министерство за надворешни работи и Комонвелтот, сер ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 186 | | | веќе видена

Џулијан Асанж планира да ја напушти Велика Британија и да побара помош од Русија, како власти кои му се блиски, според документите што протекоа од „Викиликс“. ...
сите 5 | | | веќе видена

Новинарката на „Вечер“ и „Сител“, Ивона Талевска, на државна сметка ја уплатила целата сума од пресудата која ѝ ја изрече судот во предметот за даночно ...
сите 14 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 174 | | | веќе видена

На Инфективната клиника во Загреб постар човек почина од компликации предизвикани од западнонилска треска. Станува збор за човек кој беше во кома еден месец. ...
сите 25 | | | веќе видена

Во рамките на Matchbox co-production lounge, што се одржа на 15.09 во рамките на јубилејниот 25. Филмски фестивал во Олденбург, Германија, била успешно ...
сите 77 | | | веќе видена

next