Макфакс

Бојан Чмелиќ, Србин обвинет за убиство на Хуго Чекутки, претприемач од Малта, двапати бил отпуштен од работа. Тој работел за претходно споменатиот претприемач ...
сите 4 | | | веќе видена

Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалифукуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
сите 117 | | | веќе видена

Намалениот водостој на Охридското Езеро се заканува да прерасне во посериозен проблем.Општината апелира до надлежните институции и ја апострофира сериозноста ...
сите 23 | | | веќе видена

Владата предводена од Заев со својата безидејна економска политика ја турка државата во дополнителна даночна евазија од која на крајот најголема загуба ќе ...
сите 75 | | | веќе видена

Единствениот фокус на антизападниот пион Христијан Мицкоски останува одбраната на криминалот на Никола Груевски.Протестите пред Судот во Скопје и собирите пред ...
сите 111 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши, учествуваа на јавната расправа, на која ...
сите 24 | | | веќе видена

Стејт департментот фабрикува лажни вести против Русија на индустриско ниво, додека американскиот претседател, Доналд Трамп, се бори против лажните вести во ...
сите 86 | | | веќе видена

Продолжуваме со честитките кон власта за успешниот придонес кон европеизацијата на општинските администрации преку вработувања на семејствата и блиските на ...
сите 80 | | | веќе видена

Мораме да ја гарантираме безбедноста на граѓаните, доживеавме несигурност на границите и почувствувавме сомнеж кај граѓаните, изјави германската канцеларка, ...
сите 32 | | | веќе видена

Медицинска сестра од Ургентинот центар вработена на КАРИЛ била претепана ноќеска по 2 часот, од роднина на пациент кој починал. Од ударите таа се здобила со ...
сите 121 | | | веќе видена

Директорот на турската воена индустрија Исмаил Демир изјавил дека остануваат отворени вратите за меѓународните произведувачи на мотори за авиони, за учество во ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска, во панел-сесијата посветена на тема: „Развој на ЈИЕ: Инвестиции, трговија и перспективи“ во ...
сите 60 | | | веќе видена

Со врачување на 120 пакети со прехранбени продукти, облека и средства за хигиена, денеска се заокружи големата хуманитарна акција која Општина Карпош заедно со ...
сите 42 | | | веќе видена

Предизвик за Законот за Судски совет и Законот за судови е да се дефинираат основите за одговорност кај судиите, истакна министерката за правда, Рената ...
сите 23 | | | веќе видена

next