Макфакс

Австралиски и индонезиски научници неодамна на ѕидот на една пештера на индонезискиот остров Борнео го открија најстариот цртеж на животно, црвено-портокалова ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден Холанѓанец смета дека треба да има право законски да ја промени својата година на раѓање бидејќи „трансродовите луѓе можат да го променат полот”, пишува ...
сите 14 | | | веќе видена

Договорот за брегзит на Велика Британија и ЕУ ќе биде објавен во вторник кога еден ден претходно ќе биде разгледан од страна на британската влада, вели ...
сите 112 | | | веќе видена

По победата над Чеховски медведи, надежите во Металург беа дека Спортинг е вистинска шанса за втор триумф во Лигата на шампионите, но португалскиот шампион се ...
сите 36 | | | веќе видена

Денеска, на Универзитетот за криминалистика, криминологија и сигурносни студии во Сараево се одржа панел-дискусија на тема „Управување со ризиците во урбаните ...
сите 5 | | | веќе видена

Четири државјани на Хрватска и еден од Србија, денеска и вчера беа уапсени под сомнение за кражба на накит вреден милиони, од Дуждовата палата во Венеција, ...
сите 11 | | | веќе видена

Со оглед на напредокот во спорот за името со Атина, министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, за германски „Тагесшпигел“ вели дека смета ...
сите 57 | | | веќе видена

Судијата што ја води истрагата за хрватскиот тајкун Ивица Тодориќ одлучи основачот на „Агрокор“, кој вчера од Велика Британија беше екстрадиран во Хрватска да ...
сите 26 | | | веќе видена

Џеси Лингард, фудбалерот на Јунајтед, по синоќешниот пресврт-триумф на „црвените ѓаволи“ во Торино против Јувентус во ЛШ, на „Инстаграм“ се пошегува со ...
сите 9 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја номинира Кејт Мери Бирнс за иден амбасадор на САД во Република Македонија. Веста за нејзиното номинирање на ...
сите 34 | | | веќе видена

Во Севилја вечерва во 21 часот во рамки на групната фаза на Лига Европа ќе се состанат домашниот Бетис и италијански Милан, но натпреварот имаше увертира по ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши, и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска на средбата со здруженијата на такси-превозници ја ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за култура, Асаф Адеми денеска оствари работна средба со амбасадорот на Израел, Дан Оријан, на која стана збор за досегашната соработка во областа ...
сите 32 | | | веќе видена

Од Град Скопје информираат дека во недела поради одржување на две манифестации ќе се воведе привремен сообраќаен режим на повеќе сообраќајници во различни ...
сите 107 | | | веќе видена

next