Либертас

Обвинителката Вилма Русковска предмалку во придружба на полициски службеник го напушти судењето во предметот „27 април“ откако и се слоши во судницата. ...
сите 133 | | | веќе видена

Нето добивка со раст од 16,8 отсто и пораст на бројот на корисници на широкопојасен интернет и IPTV услугите, евидентира Македонски телеком во првите девет ...
сите 44 | | | веќе видена

На изборите за Конгресот и за Претсатвничкиот дом во САД, демократите и републиканците остварија различни резултати. Демократите го освоија Претставничкиот ...
сите 87 | | | веќе видена

Соопштение на ЕДС: ЕДС категорично ги демантира неточните информации на ТВ Алфа во врска со наплатата на долгот од ФЕНИ Индустри. ЕДС нема земено ниту еден ...
сите 10 | | | веќе видена

Создавањето на нашата држава беше остварување на вековниот стремеж на граѓаните во Македонија за своја држава, а Институтот за национална историја – прва ...
сите 24 | | | веќе видена

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе ...
сите 206 | | | веќе видена

Ширење говор на омраза, националистички пароли, недолично однесување и вулгарни пораки , натаму се на менито на навивачките групи во Македонија. Изминатиот ...
сите 8 | | | веќе видена

По немилиот настан во Гостивар, Ветеринарната комора на Република Македонија го реафирмира својот став дека коренот на проблемот со бездомните кучиња е во ...
сите 45 | | | веќе видена

Американскиот републикански конгресмен Дејна Рорабакер, кој за македонската јавност стана познат по скандалозната изјава дека Македонија е нефукционална држава ...
сите 22 | | | веќе видена

Велосипедист се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно пет сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во една било полесно повредено ...
сите 135 | | | веќе видена

Дорис Пак, претседател на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), на својот твитер профил синоќа твитна дека ЕПП не смее да го толерира ...
сите 206 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Деценискиот проблем на граѓаните на Гевгелија кои немаат пристап до чиста и квалитетна вода за пиење конечно е надминат. Пуштен е во ...
сите 16 | | | веќе видена

Поранешниот сопственик на „Агрокор“ Ивица Тодориќ, против кого е покрената истрага поради „стекнување материјална корист“, синоќа беше екстрадиран во Хрватска, ...
сите 24 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќашната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет ...
сите 64 | | | веќе видена

Пленарната седница е следен чекор на која ќе се одлучува дали на поранешниот премиер, а сега пратеник Никола Груевски, ќе му биде одземен пратеничкиот мандат. ...
сите 433 | | | веќе видена

next