Либертас

Првиот нацрт-амандман за промена на Уставот денеска помина на собраниската Комисија за уставни прашања со десет гласови „за“ и пет против. Со овој ...
сите 210 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста на ВМРО-ДПМНЕ: Здравството од ден во ден тоне откако СДСМ дојде на власт. СДСМ и министерот за здравство Венко Филипче, функционираат и ...
сите 73 | | | веќе видена

Од 1 јануари следната година Управата за јавни приходи електронски ќе ги селектира даночните обврзници кај кои ќе се врши контрола. Селекцијата ќе ја врши ...
сите 52 | | | веќе видена

Амбасадорот на Велика Британија во Косово Руаири О’Конел изјави денеска дека, и покрај тоа што косовското Министерство за надворешни работи го тврди ...
сите 105 | | | веќе видена

Речиси секој втор Македонец, односно 50,4 проценти, смета дека медиумите во Македонија се зависни, а само 15 отсто велат дека медиумите во земјава се ...
сите 7 | | | веќе видена

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо ...
сите 54 | | | веќе видена

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
сите 63 | | | веќе видена

Пратениците имаат комплетен легитимитет, целосен кредибилитет и пренесено право од граѓаните. Посебно за вакви одлуки кои ја дефинираат иднината на Македонија ...
сите 34 | | | веќе видена

Европската комисија одби да го коментира инцидентот на вчерашната прес-конференција на американскиот претседател Доналд Трамп, на која новинарот на Си-Ен-Ен, ...
сите 37 | | | веќе видена

Најмалку 11 лица, меѓу кои и заменик на шерифот, се повредени во пукањето во барот во Калифорнија, соопштија локалните власти, истакнувајќи дека напаѓачот е ...
сите 65 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи најавува брзо законско решение што ќе содржи олеснителни околности за регистрација на пензионерите во Управата за јавни приходи ...
сите 57 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност ја проследи на натамошна постапка во Собранието Предлог-одлуката за изменување на Одлуката за одобрување на ...
сите 13 | | | веќе видена

next