Либертас

Сите парламентарни партии со едногласен став, шест месечниот мандат на актуелниот состав на ДИК да се продолжи за уште две години. Тоа значи дека и покрај ...
сите 5 | | | веќе видена

Осудениот поранешен премиер, Никола Груевски, ниту денеска не се појави на собраниската комисија за уставни прашања на која се расправа за четвртиот нацрт ...
сите 67 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска на стогодишниата од крајот на Првата светска војна, ги повика светските лидери да ја потврдат својата ...
сите 53 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. ...
сите 285 | | | веќе видена

На својата официјална страна на Facebook, претседателот на Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, г. Петар Колев, изрази жалење за немилиот настан кој што се случи ...
сите 24 | | | веќе видена

Пратеникот на Движењето Самоопределување (ВВ) Реџеп Селими порача дека неговата партија нема да соработува со Српската листа (СЛ), која ѝ ги понуди на ...
сите 50 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел ставија знак за помирување за почетокот на настаните за одбележување на ...
сите 71 | | | веќе видена

Пратеникот Сашо Василевски, пред неговиот дом по инцидентот со Јанко Бачев за време на протестот во Охрид, во изјава за медиумите ја префрли одговорноста за ...
сите 34 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп е на удар на критики затоа што поради дожд ја откажа посетата на гробиштата на американските војници во Франција, кои ...
сите 87 | | | веќе видена

Има простор да им се прости на луѓе кои се колатерална штета на една погрешна кауза, за настаните на 27 април во Собранието, вели вицепремиерот Бујар Османи во ...
сите 32 | | | веќе видена

next