Либертас

Со изведување на психијатриско вештачење од доктор специјалист, денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за убиството на 20-годишниот Никола ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Еквадор, Рафаел Кореа, кој од 2017 година живее во егзил во Белгија, го обвини неговиот наследник претседателската функција Ленин ...
сите 215 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ја именува Адријана Хоџиќ за нова министерка за администрација и локална самоуправа, откако во вторникот од таа функција го ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, копретседаваше со Поткомитетот за иновации, информатичко општество и социјална политика ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, апелира до сите чинители во или надвор од јавната администрација да се вклучат во ...
сите 67 | | | веќе видена

next