Либертас

„Македонија блокира“ вечерва пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани ги почнаа своите најавени протести пред домовите на пратениците од опозицијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Стевчо Јакимовски на вечерашниот протест за правда за Никола Груевски во изјава за „Фокус“ вели дека тој дошол за да даде поддршка на Судот да суди според ...
сите 10 | | | веќе видена

Шефовите на военоразузнавачките служби во ЈИЕ денска во Тирана усвоија извештај за Предизвиците за кибер безбедноста за клучната инфраструктура во тој регион ...
сите 9 | | | веќе видена

Политичките состојби во Република Македонија, со акцент на претстојните активности поврзани со целосна имплементација на Договорот од Преспа, реформската ЕУ и ...
сите 67 | | | веќе видена

Заврши денешната расправа за нацрт-амандманите на Уставот во собраниската Комисија за уставни прашања, а продолжението е закажано за утре во 11 часот. Во ...
сите 44 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД Барак Обама оцени дека резултатите од изборите на половина мандат се само „почеток“ откако Демократската партија ја презеде ...
сите 79 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вербално нападна новинари на прес конференцијата по повод вчерашните избори за американскиот Сенат и за Претставничкиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Во 19 часот пред Кривичниот суд започна протестот за, како што велат организаторите, правда за Никола Груевски. Стотина граѓани се собраа пред Судот, а потоа ...
сите 75 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски, очигледно утре нема да оди во затворот „Шутка“. Во кривичниот суд не пристигнале сите жалби на адвокатите на Груевски и ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Комесарот за проширување Јоханес Хан на твитер мрежатa објави дека имал корисни разговори со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Бев кристално ...
сите 202 | | | веќе видена

Француската држава, странка во судска постапка против швајцарската банка УБС во Париоз бара „отштета од 1,6 милијарди евра“ за да биде санкциониран голем ...
сите 11 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола беше тренер на Баерн Минхен во периодот 2013-2016 и за тоа време освои три титули во Бундеслигата, два Купа, еден Супер Куп на Европа и титулата ...
сите 43 | | | веќе видена

Даниел Кристидис (33) по потекло од Македонија, вчера почина, откако беше тешко повреден од напад на ајкула на островот Витсандеј, при австралиската сојузна ...
сите 7 | | | веќе видена

Основачот на Агрокор Ивица Тодориќ, вечерва околу 20 часот се очекува да биде испорачан на хрватското правосудство, откако суд во Лондон на 25 октомври го ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на Украина Петро Порошенко потпиша закон, кој се закани дека ќе го затвори секој руски државјанин кој патувал со авион до Крим. Украински ...
сите 13 | | | веќе видена

next