Либертас

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, им порача на ВМРО-ДПМНЕ да бидат први кои ќе го применат Законот за употреба на јазиците, кој утринава беше објавен во Службен ...
сите 23 | | | веќе видена

Објавувањето на Законот за употреба на јазиците и на Законот за ратификација на спогодбата од Преспа во Службен весник без потпис на указ од Претседателот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Членството во НАТО имаше огромно влијание врз економскиот развој на другите земји во регионот и не постои причина зошто тоа не би било случај и со Македонија, ...
сите 43 | | | веќе видена

Воспоставувањето цврст и ефикасен систем за заштита на националните финансиски интереси и на финансиските интереси на ЕУ, преку ефикасно следење на ...
сите 14 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп организираше вечера за шампионите во колеџ лигата во рагби, тимот „Клемсон Тајгерс“, на чие мени се најдоа повеќе од 300 ...
сите 17 | | | веќе видена

Судењето за 27 април денеска беше одложено затоа што се уште се чека правосилна одлука по жалбите на обвинети чии барања за амнестија беа одбиени. Судијката ...
сите 52 | | | веќе видена

Судењето за настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија се одложува за 21 јануари за Апелација да одговори на жалбите на ...
сите 52 | | | веќе видена

Само две недели по изборот на 31 мај 2017 година, новата влада побара разрешување на тогашниот шеф на обвинителството Марко Зврлевски. За процесот што почна ...
сите 2 | | | веќе видена

Директорот на ЈП Службен весник Мартин Костовски во изјава за Лидер вели дека не се чувствува одговорен што се објави Законот за употреба на јазиците во ...
сите 258 | | | веќе видена

Во Посла синоќа се одржаа протести против омразата и насилството, како одговор на убиството на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамович. Адамович почина вчера ...
сите 62 | | | веќе видена

next