Либертас

Министерството за внатрешни работи во координација со Основното јавно обвинителство ќе истражува дали преку објавата на социјалните мрежи, професорката Билјана ...
сите 20 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ во моментот има доволно количини крв од сите групи за потребите за повредените пациенти во вчерашната сообраќајна ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Гостивар ги посети семејствата Узеири , Трпевски и Исмаили, чии членови се меѓу загинатите патници во вчерашната ...
сите 76 | | | веќе видена

Црвениот крст на Република Македонијаќе додели парична помош во износ од по 30.000 денари на семејствата на загинатите во автобуската несреќа. -Во овие тешки ...
сите 148 | | | веќе видена

Владиниот коалициски партнер ДУИ е непремостива пречка за постоењето на Специјалното јавно обвинителство и понатамошното објавување на „бомбите“, смета ...
сите 13 | | | веќе видена

Поради целата постапка со донесувањето на уставните измени во Собранието, во заден план беше турнат Предлог-законот за измена и дополнување на Законот за ...
сите 13 | | | веќе видена

Познати имињата на дел од лицата коишто го загубија животот во сообраќајната несреќа. Ајден Исмаили Зоран Давидовски Раметула Абдурахими Јовица Трпевски Онур ...
сите 81 | | | веќе видена

Сопственикот на БМЈ Медиа Груп и 1ТВ, Бојан Јовановски на својот фејсбук профил соопшти дека компанија БМЈ Медиа Груп ќе им обезбеди сместување на семејствата ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Република Турција испрати телеграма со сочувство до Република Северна Македонија, по повод сообраќајната несреќа што се ...
сите 148 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш го поздрави стапувањето во сила на Договорот од Преспа со кој се реши долгогодишниот спор меѓу Скопје ...
сите 13 | | | веќе видена

Заврши комеморативната седница во гостивар која започна со едно минутен молк. Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари изрази сочуство на семејствата на ...
сите 148 | | | веќе видена

Дваесет и девет повредени во вчерашната сообраќајна несреќа кога автобус се преврте на автопатот Скопје-Тетово, се лекуваат во Градската општа болница „8 ...
сите 56 | | | веќе видена

Седуммина повредени, од кои четворица во Градската општа болница „8 Септември“ и двајца на Клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, ...
сите 197 | | | веќе видена

Македонија е во шок и неизмерна тага по трагедијата која вчера попладне се случи на автопатот Скопје – Тетово и во која животот го загубија 14 лица. Во знак на ...
сите 27 | | | веќе видена

Една од жртвите на вчерашната трагедија на патот Скопје-Тетово е 19-годишниот студент на медицина Онур Садику. Оние што го познаваат Онур го опишуваат како ...
сите 4 | | | веќе видена

next