Либертас

Интернет тролови поврзани со руските специјални служби рашириле во изминатите години на социјални мрежи лажни вести поврзани со различни настани во Велика ...
сите 46 | | | веќе видена

Изборниот колегиум вчера во Тирана го отфрли указот на албанскиот претседател Илир Мета за одлагање на локалните избори и одлучи на 3о јуни во земјата да се ...
сите 271 | | | веќе видена

Пејачката Танерел на БЕТ наградите завчера се појави без градник и со длабоко деколте, што кај многумина предизвика бурни реакции поради, како што невоспитано ...
сите 10 | | | веќе видена

Финансиската полиција од утрово спроведува голема полициска акција во скопското село Љуботен. Според неофицијалните информации, станува збор за акција за ...
сите 147 | | | веќе видена

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез во 22-тата минута од натпреварот од третото коло од Купот на Америка против Чиле (1:0) побара пенал, затоа што голманот ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, го зголемила својот имот за шест пати во рок од само една година. Според анализата на СКУП во рамките ...
сите 3 | | | веќе видена

Два воени авиони Еурофајтер се судрија во североисточната германска држава Мекленбург-Западна Померанија, при што еден пилот загина, соопшти Министерството за ...
сите 12 | | | веќе видена

Пред милиони Американци неделава на првите демократски дебати ќе се појават на едно место речиси дваесетмина кандидати во трка за номинирање претстедателски ...
сите 29 | | | веќе видена

Околу Бредли Купер (44), Ирина Шајк (33) и Лејди Гага (33) сеуште во Холивуд на големо се зборува, а дека пејачката е главната причина поради која славниот пар ...
сите 23 | | | веќе видена

Потребен ни е политички дијалог и потребно ни е помирување дома, без разлика на политичките интереси на различните партии, за големите прашања кои се од ...
сите 14 | | | веќе видена

Белгиското федерално обвинителство соопшти попладнево дека е уапсено едно лице за кое постои сериозен сомнеж дека планирало напад врз американската амбасада во ...
сите 16 | | | веќе видена

Европската комисија, во рамки на иницијативата за решавање на проблемот со двојниот квалитет на прехранбените намирници во државите членки на ЕУ, објави ...
сите 6 | | | веќе видена

Европскиот суд за правда оцени дека законот со кој се намалува возраста за пензионирање на судиите е спротивен на правото на Европската Унија. Предметот го ...
сите 3 | | | веќе видена

На крајот од минатата година бројот на мигранти кои чекаат одлука за нивните барања за азил во ЕУ бил околу 896.560, според податоците објавени од Европската ...
сите 6 | | | веќе видена

next