Либертас

Бегството на експремиерот Никола Груевски во Унгарија наметнува низа прашања во однос на начинот кој го напраил тоа, но и пропустот на институциите. На оваа ...
сите 13 | | | веќе видена

Во времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ апсењата се изведуваа спектакуларно со што се нарушуваше елементарното достоинство, но и се прекршуваше пресумпцијата на ...
сите 38 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде ...
сите 33 | | | веќе видена

Уште од 17ти февруари 2018, на пристаништето Оран, властите на Алжир го блокираат шпанскиот караван кој се состои од 3 амбулантни возила и 6 други возила кои ...
| | веќе видена

Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот го искоментира бегството на екс премиерот Никола Груевски во Унгарија ...
сите 137 | | | веќе видена

Сања Соколовска од Миладиновци го освои патувањето во забавниот парк Lisberg во Шведска во рамките на големата наградна игра на Пекабеско – „Пекабета за цело ...
сите 7 | | | веќе видена

Лидерката на третата по големина политичка партија во Албанија, Социјалистичкото движење за интеграција (ЛСИ) и сопруга на албанскиот претседател Илир Мета, ...
сите 34 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку статус на Фејсбук го коментираше бегството на екс премиерот и почесен претседател на партијата, Никола ...
сите 190 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денес јасно се покажува дека ВМРО-ДПМНЕ е под ...
сите 190 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка Катица Јанева, за префрлањата на вината меѓу институциите по бегството на екс премиерот Никола Груевски, вели дека се труделе да ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Тема во Отвореното Студио 1 беше бегството на експремиерот Груевски во Будимпешта и барањето на политички азил. На оваа тема гости беа новинарот на 1ТВ Сашо ...
сите 13 | | | веќе видена

Во Македонија оџаците чадат дваесет пати поцрно од Европа. Во Македонија дваесет пати повеќе домаќинства се греат на огревно дрво отколку во Европската унија, ...
сите 5 | | | веќе видена

Телевизијата Фокс Њуз соопшти дека се приклучува кон тужбата на Си-Ен-Ен против Белата куќа за одземањето на акредитацијата на телевизискиот новинар Џим ...
сите 106 | | | веќе видена

Жаклина Хаџи Зафирова од Центарот за истражувачко новинарство СКУП Македонија на гостувањето во Студио 1 ги откри новитетите од стартувањето на новата веб ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако се земе предвид владеењето на поранешниот премиер Никола Груевски, помислата дека авторитaрен владетел кој оставил зад себе такво наследство, а сега ...
сите 47 | | | веќе видена

Случајот „Талир“ треба да открие како ВМРО-ДПМНЕ станала најбогатата партија во Европа, вели специјалната обвинителка Катица Јанева. СЈО замрзна 69 недвижности ...
сите 10 | | | веќе видена

Во предлог-извештајот на Европскиот парламент за Турција се предвидува европратениците да повикаат на официјален прекин на преговорите за членство на Анкара во ...
сите 9 | | | веќе видена

next