Либертас

Сведокот Ѓорѓи Лазаревски на денешното рочиште на предметот „Таргет-Тврдина“ во текот на повеќечасовното сведочење изјави дека во една прилика верушевски ...
сите 43 | | | веќе видена

Политичката недела забрзува, а ќе ја одбележи одлуката дали ќе му биде одземен политичкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски и дали тој до петок ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
сите 14 | | | веќе видена

Заеднички мерки и активности за релаксирање на односите меѓу тетовските навивачки групи „Војводи“ и „Балисти“ се договорени денеска на одвоени средби во ...
сите 25 | | | веќе видена

По добиеното известување од Центарот за јавно здравје дека неколку работници во скопска фабрика за производство на пиво и сокови се затруле со храна, ...
сите 23 | | | веќе видена

Иако дипломатските односи со Јордан се воспоставени уште во 2000-та година, Република Македонија се уште нема акредитирано амбасадор во Јордан и тоа ја ...
сите 18 | | | веќе видена

Првите документи ги изнесов на екстерен диск што Звонко Костовски ми го даде во ходниците на МВР, изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски на денешното рочиште на ...
сите 49 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 се вклучи екипата на 1ТВ од пред затворот во Шутка за да ни ги пренесе сликите од условите во коишто казната веројатно ќе ја издржува ...
сите 264 | | | веќе видена

Упадот во “А1″телевизија беше клучниот момент кога заедно со Звонко Костовски одлучивме да обезбедиме докази за масовното нелегално прислушување, бидејќи тоа ...
сите 54 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, говорот пред неговата пратеничка група на денешниот состанок, го ...
сите 143 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека е задоволен од рускиот извоз на оружје во светот, кој изнесува 15 милијарди долари, и покрај тоа што, ...
сите 9 | | | веќе видена

Размислував како тоа да го пријавам, но две години не преземав ништо, бидејќи знаев дека нема да можам да го докажам, изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски на ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави можни законски измени за справување со бездомните кучиња по последната трагедија што вчера се случи во Гостивар кога 17-годишна ...
сите 65 | | | веќе видена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и почесен претседател на партијата, Никола Груевски, се огласи на социјалните мрежи, со цитат од писателот Иво Андриќ. -Јаден е ...
сите 89 | | | веќе видена

Иницијативата за воведување прогресивен данок е исклучително добра, фер и праведна и ќе гарантира фер и праведно општество за сите, оцени денеска премиерот ...
сите 84 | | | веќе видена

Во врска со трагичниот настан кој се случи синоќа во Гостивар, при што 17 – годишната Џехја Меџити од село Здуње, бегајќи од кучиња скитници паднала во водите ...
сите 68 | | | веќе видена

next