Либертас

Скопје, 16 март 2019 Кандидатката на Мицкоски, Гордана Силјановска не е чесна пред граѓаните – молчи за обидите за убиство на 27-ми април. Од една страна ...
сите 37 | | | веќе видена

Има и деца меѓу жртвите и повредените во терористичките напади врз две џамии во новозеландскиот град Крајстчрч,изјави премиерката на државата Џасинда Ардарн. – ...
сите 204 | | | веќе видена

Пентагон соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп го номинирал генерал Тод Волтерс за следен командант на силите на НАТО во Европа и раководител на ...
сите 20 | | | веќе видена

Tрговската војна на претседателот Доналд Трамп ја чинела американската економија 7,8 милијарди долари или 0,04 проценти загуби за БДП на државата во 2018 ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствениот ослободен во судскиот процес за настаните од 27 април, Игор Дурловски, се обрати преку својот Фејсбук профил: „Кога слободата е ропство, а среќата ...
сите 2 | | | веќе видена

Месец март на некој начин го симболизира Никола Младенов. Роден е на 10 март, а на 26 загина во контроверзна сообраќајна незгода. Токму затоа вечерва емисијата ...
сите 28 | | | веќе видена

Младенова во Студио 1 се осврна и на периодот по загинувањето на Младенов и за судбиата на Фокус. После загинувањето на Никола одлуката ваша и на семејството ...
сите 10 | | | веќе видена

Сопругата на Никола Младенов, Билјана во гостувањето во Отворено Студио 1 отворено зборуваше за драконската казна која ја добил за клевета, а за која не ги ...
сите 30 | | | веќе видена

Во последното Отворено Студио 1 за прв пат јавен настап екслузивно на 1ТВ имаше сопругата на починатиот Никола Младенов, Билјана Младенова. Да се биде критички ...
сите 30 | | | веќе видена

Во Централниот дневник на 1ТВ телефонски се вклучи Натали Петровска, директор на коалицијата „Сите за правично судење“ која ја коментираше денешната пресуда за ...
сите 6 | | | веќе видена

next