Кирилица

ЈП „Паркинзи“ на општина Центар остро реагира на Деталниот урбанистички план (ДУП) „Дебар Маало“ кој е донесен од претходното раководство на општина Центар и ...
сите 58 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Зоран Миловановиќ порача дека на бегалците кои ќе влезат во Хрватска ќе им биде дозовлено да поминат и да го продолжат својот пат кон ...
сите 39 | | | веќе видена

Шеснаесет дена од стартот на учебната година, Министерството за oбразование и локалната самоуправа не презедоа буквално ништо во однос на проблемот со ...
сите 2 | | | веќе видена

Сега ме гледате тука сама, но за еден месец ќе ме видите заедно со мојот тим, кога ќе ги преземеме предметите што се во наша надлежност, изјави денеска пред ...
сите 43 | | | веќе видена

Австралиски воени авиони го изведоа првиот напад врз позициите на Исламска држава во Сирија, соопшти денеска австралискиот министер за одбрана, Кевин Ендрјус. ...
сите 4 | | | веќе видена

Јанева има диплома од Правниот факултет во Скопје кога студиите на Универзитетот беа на високо стручно ниво. Ги има сите професионални перформанси. Ако покрај ...
сите 3 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители вечерва едногласно ја избра Катица Јанева за специјален јавен обвинител. Таа не присуствуваше на изборот. Заклетва ќе положи во ...
сите 134 | | | веќе видена

Пратениците на пленарна седница вечерва по 22 часот со 108 гласа „за“ го потврдија предлогот на Комисијата за избори и именувања, Катица Јанева да се избере за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот, Ѓорге Иванов, вечерва во Подгорица, Црна Гора го потпишал указот на Законот за специјален обвинител. „Согласно процедурата законот е потпишан од ...
сите 15 | | | веќе видена

next