Кајгана

Новак Ѓоковиќ, лидерот на светската ранг-листа, изјави дека ќе се соочи со дилема ако АТП ги задолжи играчите да имаат вакцина пред да се вратат на терен. – ...
сите 108 | | | веќе видена

Сонот за титула на Италија пред сопствените гледачи го урна аргентинскиот голман кој ги одбрани двата последни пенали. Италија беше домаќин на Мундијалот во ...
сите 15 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус ги предупреди земјите што планираат да ги ублажат мерките за борба против ...
сите 140 | | | веќе видена

Министрите за здравство на Г20 разговараа преку видео-конференција за слабостите на здравствените системи на нивните земји, што ги прави ранливи на пандемии ...
сите 15 | | | веќе видена

Според препораката на Владата објавена по последната нејзина седница, од петок, 24 април, банките треба да обезбедат пензионерите со априлските пензии да може ...
сите 31 | | | веќе видена

Изминуваат последните помалку од 24 часа од 85-часовниот полициски час во земјава воведен поради спречување на ширењето на коронавирусот. Министерството за ...
сите 112 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот Facebook профил дава неколку совети и идеи како да поминете квалитетно време со вашите деца за време на ...
сите 5 | | | веќе видена

Британските медиуми потсетуваат дека американската армија во средата информира дека 11 бродови на морнарицата на Револуционерната гарда во една ситуација во ...
сите 64 | | | веќе видена

next