Кајгана

Пандемијата со корона вирус е во ек, а во нашата земја има 18 заразени од Covid-19. Вирусот е најопасен за постарите лица, како и лицата со хронични болести, ...
сите 19 | | | веќе видена

Се чини дека кога се во прашање меѓусебните обвинувања за семејно насилство меѓу Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд, холивудските ѕвезди повеќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Скопје, 16 март 2020 (МИА) – Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска околу 13 часот го ...
сите 435 | | | веќе видена

Подгорица, 16 март 2020 (МИА) – Авиокомпанијата Монтенегро ерлајнс привремено ги прекинува летовите, иако нема официјално потврден случај на заразени со новиот ...
сите 59 | | | веќе видена

– Нашите граѓани можат да остварат влез во Република Северна Македонија само на граничните премини Табановце, Деве Баир, Богородица, Ќафасан, Блаце и Аеродром ...
сите 66 | | | веќе видена

Фабио Канаваро е тренер во Кина и директно од најзасегнатата земја споделува каков е животот таму за време на епидемијата од корона вирусот. „Во Кина ја ...
сите 15 | | | веќе видена

– Со цел делување во насока на спречување на ширењето на корона вирусот и согласно мерките и препораките на Владата и Регулаторната комисија за енергетика, ЕВН ...
сите 36 | | | веќе видена

Ова, како што соопштуваат од банката, е иницијален одговор на кризата и Банката е подготвена да направи повеќе доколку и кога ќе биде потребно. Предлогот мерки ...
сите 48 | | | веќе видена

Кети Пери прва „падна“ на троловите на Twitter кога вчера сподели вирален твит со видео од луѓе како излезени на балконите во хор го пеат нејзиниот хит „Roar“ ...
сите 22 | | | веќе видена

Актуелната пандемија на корона вирусот направи сериозни пореметувања во секојдневието, а со цел да се спречи ширењето, потребна е сериозна посветеност од сите ...
сите 10 | | | веќе видена

next