Кајгана

Министерот за здравство Венко Филипче искажа оптимизам по соопштувањето на денешната статистика за COVID-19 во нашата земја, која ја заокружи бројката на ...
сите 278 | | | веќе видена

Кога двајца исклучителни македонски музички уметници со светско искуство работат заедно, резултатот е неоспорно добар. Дуке Бојаџиев и Марга Сол по неколку ...
сите 2 | | | веќе видена

Одредени европски земји го минаа врвот на епидемијата на новиот коронавирус, па сега разгледуваат стратегии за релаксирање на воведените ограничувања. ...
сите 80 | | | веќе видена

Папата Франциско во денешната миса ги повика политичарите заеднички да се борат против кризата предизвикана од новиот коронавирусот. – Се молиме за политичките ...
сите 19 | | | веќе видена

Лилјаците сигурно се „резервоарите“ на новиот коронавирус, но продолжуваат деталните истражувања дали до луѓето дошол преку заразени панголини или други ...
сите 37 | | | веќе видена

„Необичниот пристап на Шведска против новиот коронавирус почнува да дава резултати“, изјави шведскиот главен епидемиолог Андерс Тегнел. Тој наведе дека според ...
сите 66 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски најави почеток на враќање на процесот во нормала по првомајските празници. – Подготвуваме сериозен план, после првомајските празници ...
сите 67 | | | веќе видена

next