Кајгана

Пари Сен Жермен е заинтересиран летово да го донесе дефанзивецот Тео Ернандез, пишуваат француските медиуми. Дваесет и двегодишниот Ернандез премина од Реал ...
сите 311 | | | веќе видена

Без добра комуникација нема среќна врска, а доколку избегнувате да зборувате за определени теми може долгорочно да нанесете штета на љубовниот однос. Во ...
сите 12 | | | веќе видена

Во новото видео на BuzzFeed Nifty ќе ви покажат како сами да направите перница. Искористете го времето за да направите нешто продуктивно од работите коишто ...
сите 4 | | | веќе видена

Сите сојузни покраини на Германија најавија планови да го прогласат носењето маска за лице задолжително за граѓаните, како дел од мерките за заштита од новиот ...
сите 21 | | | веќе видена

Како што пренесуваат медиумите ви Англија, наводно ваква одлука паднала за време на видео-конференцијата помеѓу УЕФА и 55-те земји-членки. УЕФА сака ...
сите 75 | | | веќе видена

Бекот на Торонто Репторс, Фред ВанФлит разговараше со ESPN за можноста за продолжување на сезоната. Според него, кошаркарите веќе се подготвуваат за најлошото, ...
сите 46 | | | веќе видена

Оттаму посочуваат дека пензискиот систем е стабилен и функционира без проблеми. -И во услови на здравствено-економска криза од глобални размери, исплатата на ...
сите 151 | | | веќе видена

Со уредбата секое физичко лице е должно да носи лична заштитна опрема на лицето при излегување од домот, односно при движење на јавни места и површини од ...
сите 209 | | | веќе видена

Шефот на авиокомпанијата Ryanair изјави дека нема да продолжи со летови ако мора средното седиште во авионите да биде празно поради опасноста од COVID-19 и ...
сите 48 | | | веќе видена

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, пред една недела соопшти дека го смислил следниот настан на кој главната борба би била меѓу Тони Фергусон и Џастин Гејџи. ...
сите 11 | | | веќе видена

-Со промената на временските услови и пролетното развивање на вегетацијата, се намали опасноста од појава на пожари на отворено и поради новосоздадените услови ...
сите 32 | | | веќе видена

next