Кајгана

Ноќта, во моментот кога се прогласува Воскреснувањето на Христос, православните верници наместо в црква, ќе бидат во своите домови поради полицискиот час, кој ...
сите 102 | | | веќе видена

– Големината на градот, опкружувањето, околината и регионот што го опфаќа и најважно ефектите што ќе ги дадат овие мерки, тоа ќе биде основата за носење на ...
сите 84 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање колку време ќе остане во самоизоалција, министерот Филипче, посочи дека иако по епидемиолошката анкета ризикот е мал, сака да ...
сите 301 | | | веќе видена

Превентивно, најавуваат од Универзитетска Клиника за детски болести, ќе се направат и тестови на сите вработени од хемато-онколошкото оддение каде нема ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерот за здравство Филипче ќе направи ретроспектива на здравствените мерки и организација на здравствениот систем, министерката Шекеринска ќе зборува за ...
сите 19 | | | веќе видена

Државна лотарија, со цел да одговори на барањата на играчите, отвора нови регионални благајни за исплата на добивки од игрите на среќа Лото 7, Џокер и инстант ...
сите 20 | | | веќе видена

next