Кајгана

Целта на оваа иницијатива, како што појаснија вчера од СДСМ, е да бидат потврдени двете одлуки на претседателот на државата Стево Пендаровски за вонредна ...
сите 403 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски вчера на онлајн прес-конференција истакна дека мерките се донесени врз основа на анализите и препораките на Комисијата за заразни ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко бил во контакт со заразени од коронавирусот, соопштија од неговиот кабинет. Лукашенко е еден од најгласните ...
сите 14 | | | веќе видена

Актерот Жан-Клод ван Дам кого најдобрo го памтиме од акционите филмови од 90-тите, е експерт за боречки вештини - има црн појас во карате Шотокан и 3 дан во ...
| | веќе видена

Скопје, 22 април 2020 (МИА) – Во однос на олабавување на мерките за кои одлуките ќе се донесуваат по 1 Мај, премиерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...
сите 57 | | | веќе видена

Поранешниот прв ракет на светот Роџер Федерер зборуваше за потребата од обединување на АТП и ВТА. – Интересно… Јас сум единствениот кој мисли дека треба ...
сите 86 | | | веќе видена

next