Кајгана

Најновата проекција на Меѓунродниот монетарен фонд е дека македонската економија годинава ќе има пад од 4 проценти, но за следната предвидува раст од 7 отсто. ...
сите 57 | | | веќе видена

Во овој период на зголемена потреба од мобилен интернет, А1 Македонија лансираше нова понуда за своите постпејд корисници. Со активација на месечниот интернет ...
сите 11 | | | веќе видена

Во тек е, како што информира Работната група, и петиција против мерката, која ја имаат потпишано над 5.300 лица. Планинарите и рекреативците бараат и средба со ...
сите 58 | | | веќе видена

Доколку сте дел од бизнис светот, имате своја компанија или сте дел од неа, изминатите неколку недели сигурно преземате чекори за да управувате со својот ...
сите 12 | | | веќе видена

Граѓаните се свесни за сопствената заштита и од тие причини неопходно е намалување на ограничувањето на движењето, изјави министерот за внатрешни работи Наќе ...
сите 253 | | | веќе видена

Кризниот штаб за справување со коронавирусот при Општина Маврово и Ростуше, со кој раководи градоначалникот Медат Куртовски, доцна синоќа имаше работна средба ...
сите 69 | | | веќе видена

Надлежните во земјава најавија можно постепено ублажување на мерките за заштита од коронавирусот, но и дополнителни мерки како задолжително носење заштитна ...
сите 385 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во последните 24 часа во Италија се забележани 2.729 случаи на заразени со коронавирус. На интензивна нега се наоѓаат 2.471 луѓе, ...
сите 660 | | | веќе видена

Во Прилеп, Куманово и Тетово од денеска е задолжително носење маска, марама, шал или било што за да се покријат устата и носот. Целта за тоа, според донесената ...
сите 77 | | | веќе видена

Скопје, 21 април 2020 (МИА) – Министерот за здравство Венко Филипче смета дека носењето заштитна маска ќе стане навика. Вирусот, како што вели, нема да исчезне ...
сите 640 | | | веќе видена

next